Cedral kiudtsement voodrilaud

Hooldusvaba kiudtsemendist Cedrali voodrilaudu on Eestis kasutatud jube üle kümne aasta. Puidu välimusega identne fassaadilaud peab vastu kuni 70 aastat ning on üks tugevamaid saadaval olevaid materjale.

Kui otsid uudset, ilusat ja pilkupüüdvat, vastupidavat ja hooldusvaba fasssaadimaterjali, siis vali Cedral kiudtsement voodrilauad!

KEVADINE SOODUSHIND VOODRILAUALE -25%!

Pakkumine lõppeb 15. aprill 2021

EELISED

Cedral Click välisvoodrit on lihtne paigaldada ja hooldada. Voodrilaudadel on soone ja sulundiga süsteem ning neid saab paigaldada nii horisontaalselt kui vertikaalselt. Saadaval 30 värvitoonis, puiduimitatsiooniga või sileda viimistlusega, et saavutada täiuslikult esteetiline tulemus.

 • Puudub vajadus värvida
 • Lai valik standardvärve mitmesuguste värvikihtidega
 • Saab paigaldada horisontaalselt või vertikaalselt
 • Väga vähene hooldusvajadus: pesta lihtsalt seebi ja veega
 • Mõõtmete stabiilus: erinevalt puidust või PVC-voodrist ei paisu ega tõmbu need voodrilauad temperatuurimuutuste või niiskuse tõttu kokku. Kuna plaadid ei liigu, saab neid paigaldada üksteise vastu, mis tagab esteetilise lõpptulemuse ja pika eluea.
 • Mõõtmetelt väga stabiilne
 • Lihtne paigaldada. Vaja läheb vaid tavapäraseid puutööriistu
 • Eelpuurimine ei ole vajalik
 • Tulekindel, heli isoleeriv ning vastupidav veele ja kahjuritele.
Pikkus

3600mm

Laius

186mm

Paksus

12mm

Kaal voodrilaua kohta

12.20kg

Voodrilaudade arv / m² fassaadipinna kohta

1.60 voodrilauda/m²

Tulekindluse klassifikatsioon

A2-s1, d0

1. KINNITAGE PRUSSID SEINALE

Paigaldage ja kinnitage vertikaalsed kinnitusprussid. Prussid tuleb kinnitada maksimaalselt 600 mm sammuga (sagedase suure tuulekoormuse korral tuleb prusside vahesid vähendada).

Vertikaalprusside mõõtmed

Standardkinnitus: 75 mm x 38mm
Liitekohad / nurgad: 100 mm x 38 mm

2. PERFOLIISTUDE KINNITAMINE

Perfoliistud tuleb kruvida või naelutada prusside ala- ja ülaossa ning ka kõigi uste ja aknalaudade juurde ning akende ülaossa.

Antud liistud on mõeldud tarindi kaitsmiseks lindude, näriliste ja putukate eest ning samas ka õhu tsirkulatsiooni tagamiseks süsteemis.

Saadaval on 40, 50, 70 ja 100 mm perfoliistud, nende valimisel tuleb lähtuda välisisolatsiooni katmise nõuetest.

3. PROFIILIDE KINNITAMINE
4. CEDRAL CLICKI PAIGALDAMINE

Cedral Clicki voodrilaudade taha tuleb jätta vähemalt 30 mm laiune tuulutusvahe. 10 mm laiune tuulutusava tuleb jätta ka seinatarindi ala- ja ülaossa ning akende, uste ja aknalaudade kohale.

Paigaldamist alustatakse välisseina alaservast, kasutades spetsiaalselt selleks mõeldud Cedral Clicki algusprofiili. Algusprofiil peab täiesti sirge olema. Kinnitage algusprofiil kruvidega nii, et kruvipead esimeste Cedral Clicki voodrilaudade paigaldamist ei segaks.

Seejärel pannakse esimene Cedral Clicki voodrilaud algusprofiilile ja kinnitatakse iga tugiprussi kohal klambriga. Esimesele voodrilauale pannakse järgmine Cedral Clicki voodrilaud. Seejärel kinnitatakse voodrilaud Click Click klambriga. Nii kinnitatakse kõik voodrilauad.

JÄRJESTIKUNE PAIGALDAMINE

Cedral Clicki voodrilaudade paigaldamisel nende otsad ühendatakse ja pannakse tugiprussile.

Sobiva paksusega tihendusribaga kaitstakse mitte üksnes ühenduskohtade taga asuvat tugiprussi osa, vaid kogu puitprussi pinda. Ühenduskohtade tihendusribani valgus ei tungi, seepärast piisab, kui kasutada 0,5 mm paksust musta polüetüleeni (PE) riba.

Juhul, kui valgus siiski tihendusriba mõjutab, tuleb kasutada Uvkiirgusele vastupidavat materjali, näiteks EPDM.

AKNAD JA VÄLISNURGAD

Aknaavade vertikaalservad võib katta Cedral Clicki välisnurgaprofiiliga. Akna ülaosas võib kasutada silluseprofiili. Antud silluseprofiili võib kasutada koos kõigi Cedral Clicki voodrilaudade ja lõigatud voodrilaudadega. Silluseprofiili tagakülje alaosas paiknevad avad ei lase veel koguneda.

SISENURGAD

Sisenurkade lõpetamiseks kasutage Cedral Clicki sisenurgaprofiili, mis detaili ja nurga vahele isolatsioonivahe moodustab.

VIIMASE CEDRAL CLICK VOODRILAUA KINNITAMINE

Viimase Cedral Clicki voodrilaua võib välisseina ülaossa kinnitada kahel viisil:

 • kui välisseina ülaossa paigaldatakse terve Cedral Clicki voodrilaud, võib selle kinnitada klambritega;
 • kui välisseina ülaossa paigaldatakse parajaks lõigatud Cedral Clicki voodrilaud, tuleks see kinnitada laudade toonis kruvidega.

Kruvid tuleb kinnitada voodrilaua pinnaga risti, kasutades selleks elektrilist kruvikeerajat koos niisuguste kruvide kinnitamiseks sobiva kvaliteetse otsikuga.

ÜLEKATTEGA CEDRAL CLASSIC KIUDTSEMENT VOODRILAUD:

Hooldusvaba Cedrali Classic ülekattega paigaldatavaid voodrilaudu on Eestis kasutatud jube üle kümne aasta. Puidu välimusega identne fassaadilaud kestab Sinu fassaadil kindlalt kuni 70 aastat. Materjal ei vaja mitte mingisugust hooldust peale (vajadusel) seebiveega pesemise.

Cedral Classic on üks täiesti keskkonnasõbralik ning ka universaalne materjal, mille koostisosadeks on liiv, vesi, õhk, tsement, tekstiilikiud ja tselluloos. Lisaks on materjal ka tulekindel.

Cedral Classic ehk ülekattega voodrilaud on esimene kiudtsement-voodrilaud maailmas. Laudu saab paigaldada nii horisontaalselt, kui ka vertikaalselt ning neid paigaldatakse üldjuhul ülekattega. Samas võib paigaldada ka lauad vertikaalselt näiteks üksteise kõrvale.

 
Hind:

CEDRAL CLASSIC
ülekattega voodrilaud 3600*190*10mm (0,68m2)

Sile viimistlus:
Hind: 22,60eur/tk  SOODUSHIND: 17,85€/tk (sis. KM)

Puitu imiteeriv:
Hind: 21,40eur/tk SOODUSHIND: 16,85€/tk (sis. KM)

Värvitoonid:

POOLPUNNÜHENDUSEGA CEDRAL CLICK KIUDTSEMENT VOODRILAUD:

Hooldusvaba kiudtsemendist Cedrali Click voodrilaudu on Eestis kasutatud jube üle kümne aasta. Puidu välimusega identne fassaadilaud peab vastu kuni 70 aastat ning on üks tugevamaid saadaval olevaid materjale.

Cedral Click on üks kõige keskkonnasõbralikum ja universaalsem materjal, mille koostisosadeks on liiv, vesi, õhk, tsement, tekstiilikiud ja tselluloos. Lisaks on see ka tulekindel.

Cedral Click ehk soonega voodrilaud on esimene kiudtsement-voodrilaud maailmas. Spetsiaalsete kinnitusklambritega saab paigaldada lauad kiiresti ja lihtsalt oma hoonele. Fassaadile tekivad peened rõhtjooned, mis annavad väga soliidse välimuse.

Hind:

CEDRAL CLICK
voodrilaud
3600*188*12 mm (0,68m2)

Sile viimistlus:
Hind 35,50eur/tk SOODUSHIND: 26,50€/tk (sis. KM)

Puitu imiteeriv:
Hind 33,80eur/tk SOODUSHIND: 25,20€/tk (sis. KM)

Värvitoonid:

NUTIKAD LISATARVIKUD:

Cedrali tootesarjas on olemas kõik, mida fassaadi kauniks viimistluseks vaja võib minna. Meie kruvid ja klambrid tagavad, et fassaadilauad saab nõuetekohaselt ja kiirelt paigaldatud. Cedral pakub ka nutikat lahendust nurkade ja servade jaoks. Saadaval on profiilide sari, mis on voodrilaudadega samades värvides ning tänu millele on fassaadi viimistlemine lihtne. Profiile saab paigaldada kiiresti ja nende kasutamine tagab korrektse servaviimistluse.

Profiilid:

Välisnurk (sümmeetriline)

Seda universaalset liistu saab kasutada välisnurkade kaitseks ja otsaprofiilide jaoks.

Välisnurk/aknapiit (ebasümmeetriline)

Seda saab kasutada välisnurgana või aknapiitadel.

 
Välisnurga ühendus

Kasutatakse nurkade ühendusdetailina. Saadaval ainult musta värvi. 300 mm pikk.

Vertikaalne algusprofiil

Kasutatakse vertikaalse voodri alustamiseks.

Lõpp-profiil

Sellega peidetakse teravad nurgad ja kaitstakse Cedrali servasid kulumise eest.

Ühendusprofiil

Lõpudetail, mis on mõeldud kasutamiseks katkematu viimistlusena aknapiitade või tuulekastide servades.

Perfektseks ja detailseks viimistluseks

Pakume Cedral Lapi voodrilaudade paigaldamiseks isepuurivaid kruvisid, seega puudub vajadus laudu eelnevalt puurida. Nähtavateks kinnitusteks piitadel on meil pakkuda puurimispunktiga fassaadikruvid Cedrali värvides.
Meie roostevabast terasest Cedral Clicki klambrid tagavad, et Cedral Clicki paigaldamine on kerge.
Vajadusel kasutage Cedrali värvitooni uuendamiseks mõeldud värvi ja samas toonis kruvisid.

Otsid fassaadi paigaldajat? Vaata siia ja küsi hinnapakkumist.

Sooviksid ise eterniitkatust paigaldada? Eterniidi paigaldus ja vahetusjuhendi leiad siit

0